Kam za sportem

Pustevny

Středisko (620-1095 m n.m.) nabízí 12,5 km upravovaných sjezdových tratí, v délce 1,3km uměle zasněžovaných. Nachází se zde 9 lyžařských vleků a lanovka s celkovou přepravní kapacitou 5000 osob/hodina. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. Můžete využít služeb půjčovny lyží, dětských skútrů, ski servisu, lyžařské školy, restaruace a množství ubytování.

mapa-arealu

Raliska

Lyžařský areál RALIŠKA, který je proslaven tím, že je zde 1. sedačková lanovka ve Zlínském kraji, otevřel svůj areál. Po výdatných mrazech, stálém sněžení a umělém zasněžování si mohou vyznavači lyží, snowboardů i snowscoutů užít skvěle upravených sjezdovek. Lyžařský areál RALIŠKA nabízí dva svahy. Sedačková lanovka, která Vás vyveze až nad sjezdovky Vám umožní nádherný pohled na okolí Beskyd. Ihned jak vysednete z lanovky, můžete se pustit přímo z kopce a po několika metrech si vybrat, zda-li se spustíte přímo z prudšího kopce či odbočíte vpravo a využijete méně prudší kopec, který je spíše využíván snowboardisty.

SKI areál Rališka

Ski areal Bílá

Lyžařský areál v Bílé v Beskydách se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice. Rozkládá se v bezprostřední blízkosti státní silnice 1. třídy č.56 z Frýdku-Místku, vedoucí směrem na hranici se Slovenskem na Bumbálce. Přímo na tuto silnici navazují parkoviště areálu s kapacitou cca 650 vozidel.
Lyžařský areál je tvořen řadou sjezdových tratí od závodní sjezdovky s homologací FIS přes sjezdovky střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je Snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu.
Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem. Některé sjezdovky jsou vybaveny i umělým osvětlením, umožňujícím kvalitní večerní lyžování.

Bila_areal_big

Akvapark Frenštát pod Radhoštěm

Co vás čeká?

Chloubou areálu je velký plavecký a víceúčelový bazén s mnoha vodními atrakcemi. Největší oblibě se těší 5,8 metrů vysoký a 60 metrů dlouhý tobogán. V jeho těsném sousedství naleznete i 13,1 metru vysokou skluzavku. Plocha 1049 čtverečních metrů však nabízí mnohem více. 8 masážních trysek a podvodní masážní lavice umožní příjemnou relaxaci. Sportovcům poslouží plavecká část bazénu s hloubkou 1,9 metru. Větší děti a mládež se vyřádí na šplhací síti s ostrůvkem, povozí se v proudovém kanále nebo se jen tak proběhnou v proudech vody, které chrlí velký vodní hřib, dekorativní vodopád či chrlič vody. Téměř uzavřený kruhový prostor vprostřed bazénu využívají jako zvláštní vodní houpačku.
Menším ratolestem poslouží dětský bazének – brouzdaliště o ploše 64 metrů čtverečních s hloubkou 0,15 m – 0,30 m s malým vodním hříbkem.
Celkový objem vody v obou bazénech dosahuje úctyhodného čísla 1437 metrů krychlových.

Přehrada Horni Becva

Slouží jako rekreační středisko, možnost koupání, vodních sportů. V blízkosti se nachází křižovatka turistických cest. Její původní název zněl „Přehrada U Macečků“ a byla postavena jako jedna z řady drobných nádrží v souladu se záměrem na ochranu povodí Bečvy před povodněmi. V provozu je přehrada od roku 1947. V první polovině roku 2003 byla provedena oprava zábradlí a oprava komunikace hráze. V letech 2005-2006 proběhla rekonstrukce spodních výpustí a znovu napuštěna byla v roce 2006.

Přehrada Horní Bečva

Cyklostezka Rožnovska Becva

Cyklostezka údolím Rožnovské Bečvy je součástí tzv. cyklodálnice C1 “CYKLOSTEZKA BEČVA”, která vede z Horní Bečvy přes města a obce – Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Zubří, Střítež nad Bečvou, Zašová, Veselá, Hrachovec, Valašské Meziříčí kde se spojuje s cyklostezkou údolím Vsetínské Bečvy a bude dále pokračovat směrem na Hustopeče nad Bečvou, Hranice, Lipník nad Bečvou, Osek nad Bečvou, Přerov, Troubky, Tovačov.

Comments are closed.